🚚 Házhozszállítás 2500 Ft-tól, kiszállítás az adagolóhelyre 1500 Ft-tól

A sertéshúsból készült kenőcs, ha nem túlzásba esik, fogyasztásra nagyon alkalmas. Nagyon finom és egészséges is. A legegyszerűbb a kenyérre kenni. Nincs más dolgod, mint egy darab kenyér, só és ízlés szerint egy hagyma vagy más zöldség. Szinte bármilyen olajos vagy vaj receptúrával helyettesíthetjük. Sütésre kiváló, mert magas a füstölési hőmérséklete - így később káros anyagok keletkeznek benne. Gulyásolaj helyett is használható.


A sertéskenőcs azonban más módon is használható. Különféle gyógynövényekkel együtt alkalmazzák, mert olyan savakat tartalmaz, amelyek megkötik a hatóanyagokat, és segítik azok közvetlenül a bőr alatti rétegekbe való felszívódását. Kezeli például az ekcémát, gyulladást, segíti a hegek, visszér gyógyulását és a kollagénnek köszönhetően szépen kikapcsolja a bőrt és felveszi a harcot a ráncokkal, segít hörghurutnál, fájó ízületeknél, izomzatnál.


Itt mutatunk egy édes receptet és recepteket a gyógynövényekkel való feldolgozásához.


Sertés keksz


Szükségünk van:

500 g sima liszt,
3 teáskanál sütőpor
250 g kristálycukor
2 tojás
10 evőkanál disznózsír
Porcukor a szóráshoz.


A cukrot és a tojást habbá keverjük, amíg a cukor teljesen fel nem oldódik. Oldja fel a sertéskenőcsöt vízfürdőben. Mikróban is feloldhatjuk, de vigyázzunk, hogy ne kezdjen összetörni. A tojáshabhoz keverjük a kenőcsöt. Adjuk hozzá a lisztet és a sütőport. A jobb íz érdekében fél teáskanál szódabikarbónát is tehetünk bele. Kikeverjük a tésztát, amit fél órára a hűtőbe tesszük dermedni. Kihúzás után nyújtsunk ki egy kb 5 mm vastag tányért és vágjuk ki a kekszet. A sütőben megsütjük őket.

Kenőcs allergia, nátha és légúti problémák kezelésére

Szükségünk van:

20-30 levél lonc
200 g disznózsír

Először melegítse fel a kenőcsöt, adjon hozzá friss gyepleveleket, csökkentse a hőmérsékletet a legalacsonyabb szintre, és tartsa állandó hőmérsékleten körülbelül 2 órán keresztül. Néha össze kell keverni a keveréket, és hagyni kell a gyógynövényt behatolni. Ezután hagyjuk kihűlni, és 24 órára hűtőbe tesszük. Másnap megismételjük az eljárást. Utána, ha kicsit kihűlt a keverék, lezárható poharakba csepegtetjük.

Házi készítésű kenőcs ízületi fájdalmakra és bőrproblémákra

Szükségünk van:

250 g disznózsír
két teljes marék kamillavirág

A kenőcsöt a lángon feloldjuk, hozzáadjuk a kamillát és felforraljuk. Majd félretesszük és 24 óráig hűvös helyen tároljuk, másnap felmelegítjük és a vászonra nyomkodjuk.

A kamilla mellett babérlevél-, vadgesztenye- vagy hagymahéjból is elkészíthetjük ezeket a térdkenőcsöket.